יום כיף מגבש

יום כיף מגבש

בעקבות אוצר המלך הורדוס

בעקבות אוצר המלך הורדוס

העיר העתיקה בקיסריה, על מפרציה, הנמל העתיק, חומותיה, והמבנים ששוחזרו הינה אתר היסטורי המהווה תפאורה מושלמת לפתוח בה את היום.

להלן התוכנית של יום כיף מגבש:

9:00 ארוחת בוקר במסעדת ארסטו שבנמל קיסריה.

10:00בעקבות אוצרות המלך הורדוס

פעילות המשלבת את המיצגים ופעילות אתגרית באתר

מיצגים אורקוליים אינטראקטיביים מהווים אתר תיירות מרכזי לאוהבי הארץ בכל גיל. יופיו של האתר, סיפורה המרתק של העיר השזור בסיפור הארץ מהווה חוויה אמיתית שנשארת  עם המבקרים לאורך זמן.

קרא עוד...
  • "חווית קיסריה" - מסע קולנועי מרתק ומרהיב הלוקח  את המבקרים אל התקופות ההיסטוריות ששינו ועצבו את קיסריה לאורך 2000 שנה.
  • "כוכבי קיסריה" - מפגש פנים אל פנים עם הדמויות המרכזיות שפעלו בקיסריה לאורך השנים. המפגש נעשה  באמצעות  טכנולוגיה חדישה המציגה את הדמויות בגודל טבעי ובתלת מימד.המלך הורדוס, רבי עקיבא, צ'לאח א דין ועוד.
  • "מגדל הזמן"- משקיף על נופיה הקסומים של קיסריה וממחיש למבקרים באמצעות אנימציה ממוחשבת כיצד נראתה קיסריה בתקופות שונות בעברה. בניית נמל המים המלאכותי, מקדש העיר ומונומנטים רבים אחרים.

 

משחק משימות מגבש ופעילות חווייתית בנמל קיסריה

בעקבות אוצר המלך הורדוס - המשחק מיועד לצוותי משימה (15-20 משתתפים בצוות) הפרוש באתר העתיקות הקסום של הגן הלאומי בקיסריה. במהלך המשחק פוגשים המשתתפים סדרת משימות, המשלבות ניווט תרשימי, פענוח כתב חידה ותחנות חשיבה אתגרית, בהשראת  רוח התקופה הרומית. הצוותים מצטיידים במפת האתר, מצלמה דיגיטאלית, תיק משחק הכולל דפי שיפוט ו"הוראות  הפעלה". לכל צוות מתלווה מנחה מקצועי שאמון על השיפוט בתחנות המשימה, הפעלת תחנות החשיבה ושיפוט הביצועים. משך הזמן המוקצה למשחק ולכל תחנה מוקצב מראש. הקבוצה שתגלה את הכישורים הקבוצתיים הטובים ביותר, לצד חשיבה יצירתית  מפותחת, תהיה בעמדה הטובה ביותר לזכות באוצר המלך הנכסף.

 

המשימות באתר:

ל- 2 שעות פעילות- 4 תחנות לבחירה

ל- 3 שעות פעילות- 6 תחנות.

* במסגרת תחרות בין הקבוצות ניתן להכניס את 6 התחנות במסגרת תחנת בונוס לאלו שפתרו נכונה בזמן קצר את המשימה , בהתאם למסגרת הזמן שלרשותכם.

האקוודוקט -  הקבוצה נדרשת בעזרת צינורות במבוק להוביל מים לעיר הנצורה. האמצעים דלים ומסלול "האקוודוקט" נשען על מערכת יסודות "אנושית". האתגר מתחיל שמבינים שמרחק הובלת המים ארוך מסך אורך הצינורות...
בליסטרה -  היא כלי נשק קדום ששימש להטלת חצים/ אבנים בלוחמת מצור. בדרך לאוצר הנכסף תתבקשו להרכיב ולהפעיל בליסטרה, בעזרת תרשים והוראות הפעילה המופיעים על גבי פפירוס עתיק.
מאזני הקסם -  האגדה מספרת שמלומדים רבים חשקו במעמד ובכבוד שהעניק תפקיד מהנדס המלך.  מלומדים רבים ניסו את חכמתם ומזלם, אך רק מעטים הצליחו לפתור את חידת המלך, שפתחה את הדלת לתפקיד הנכסף: " שני כדים לי- כבד וקל. לכם שתי גלגלות וחבל. שהקל ירים את הכבד, את חידתי פתרתם".  על מנת להגיע לאוצר המלך על הקבוצה להפגין חוכמה וכושר יצירה, לפחות כמו מהנדסי המלך...
שולחן הלגיונרים - על שולחן הלגיונרים 64 משבצות, על גבי המשבצות צריך להציב שמונה סוסים, כך שכל סוס שולט על השורה, הטור והאלכסון שלו. אם הצלחתם.... עשיתם צעד משמעותי בדרך לאוצר. 
פסיפס הציפורים - במרכז הארמון שנבנה מחוץ לחומות, מופיע "פסיפס הציפורים" שעשוי לשפוך אור על הדרך לאוצר המלך. חלקי הפסיפס מפוזרים ומוטל עליהם כישוף: " רק עיוור ירכיבם". אתרו את חלקי הפסיפס הרכיבו אותם במרכז המעגל. האוחזים בחלקים חייבים בכיסויי עיניים. האחרים רואים אך אינם רשאים להיכנס למעגל.
לגיון הקשתים -  משימת חץ וקשת ברוח לוחמי הלגיון הרומי. דרך חרכי הירי החצובים בחומות תתבקשו להפגין את כישורי הקליעה למטרות בדרגות קושי משתנות. תקציב הקליעות מוגבל, על כל המשתתפים לקחת חלק במשימה. המרחק ודרגת הקושי קובעים בהתאם את כמות הניקוד שצוברת הקבוצה. יעד מוגדר מראש יעניק לקבוצה בונוס. מכאן התכנון והביצוע שלכם. תיזהרו מחטא ההיבריס...

בסיום הפעילות של כיף מגבש ניסע לכיוון ארוחת הצהרים:

14:00 נפתח בקבלת פנים בבית לחם הגלילית עם שתייה קרה/חמה ופירות העונה.

לאחר תדריך בטיחות והסבר על תפעול הכלים נצא לנהיגת שטח מרתקת...

 

14:15 טיול ריינג'רים:

נצא למסלול מבית  לחם הגלילית לכיוון מעין עין יבקע

(מעיין הסוסים), נחצה את נחל ציפורי וניסע לאורכו. נתרענן בתחנת הקמח במי נביעה היוצאים מבטן האדמה ונחזור לנקודת היציאה. המסלול חוצה נחלים, כולל הפסקת תה צמחים ועוגיות ומשלב התרעננות במי המעיין.
משך המסלול: כשעה וחצי

 

  • הנהיגה עצמית
  • המסלול כולל מעברי מים.
  • למסלול מתלווה מדריך וחובש מוסמך.
  • בכל ריינג'ר 3 נוסעים.
  • הנהיגה לבעלי רישיון נהיגה בלבד- יש להצטייד ברישיון בתוקף!!!

15:45 ארוחת ברביקיו כשרה. הפריסה בכלים רב פעמיים סביב שולחנות, ההגשה במזנון מעוצב ברוח המקום וכולל מוזיקת רקע.

17:00 סיום משוער.

 

דברים שחשוב לדעת על יום כיף מגבש ...

  1. הפעילות מבוטחת ועומדת בכל דרישות התקן והבטיחות.
  2. מומלץ להוסיף פרס לצוות המנצח.

 

איך תפיקו יום כיף בלתי נשכח לעובדים שלכם – במחיר מינימלי?
טלפון 03-9080173
מה לקוחות מספרים עלינו